of 180
Adolf Chrystus. Dychotomia ludzkich dążeń

Adolf Chrystus. Dychotomia ludzkich dążeńWydawnictwo:
 
Data publikacji: Nov. 08, 2012

Język: polski

Liczba stron: 180

ISBN:: 9788363548230

Opis książki:

Miło mi oddać w ręce Czytelników kolejną książkę,którą zapowiadałem w roku ubiegłym. Stanowi ona zbiór refleksji i rozważań dotyczących rozwoju człowieka w najbardziej fundamentalnych obszarach życia. Zasadniczą treścią są dychotomie i kontrasty tkwiące w ludzkiej naturze, w szczególności oscylujące wokół osi miłość-nienawiść, być-mieć, pycha-pokora, siła-słabość, sukces-porażka, wiara-ateizm, początek-koniec. Wnioski i argumenty zaprezentowane przez Autora jako własne wsparte zostały specjalistyczną literaturą z zakresu psychologii, wzbogacając treść o migawki i odsłony niezwykle interesujących teorii. Publikacja ta stanowi kontynuację i pogłębienie zagadnień wcześniejszych książek, z tą różnicą, że obecna pozycja koncentruje się głównie na mechanice i dynamice ludzkich dążeń.
Nieco kontrowersyjny wydaje się być tytuł oraz projekt okładki. Niektórzy mogą nawet poczynić zarzuty o obrazoburstwo, lecz zamysł taki jest celowy i merytorycznie uzasadniony. Człowiek to złożony amalgamat wielu elementów składowych, w tym tych pozornie wykluczających się. Adolf Hitler to obraz wcielonego zła, nienawiści, śmierci, pogardy dla ludzkiego życia, podczas gdy Jezus Chrystus stanowi absolutne i totalne tego przeciwieństwo – to symbol miłości, ofiarnego poświęcenia i posłuszeństwa w wierze. I mimo że oboje reprezentują ekstremalnie przeciwległe obozy, to są oni realną lub potencjalną częścią psychiki każdego z nas.
Zapraszam Czytelników do refleksji nad biologią i psychodynamiką natury ludzkiej. Nie skrywam nadziei, że niektórzy mogą odnaleźć w tej książce coś więcej niż wiedzę i spojrzą na siebie rzetelnym i uczciwym okiem, co z pewnością przyczyni się do poprawy jakości ich życia.

Original title https://poczytajto.pl/adolf-chrystus-dychotomia-ludzkich-dazen-ryszard-krupinski.html

Director

Wydawnictwo:

Udostępnione0

Podobne publikacje:

Próby
Natura stresu. Spojrzenie z perspektywy ewolucyjnej
Ajurweda. Tajemnice medycyny holistycznej
Dziecko z dysmorfią twarzy. Badania empiryczne uwarunkowań jego percepcji u matek i nauczycieli
Nawyk wytrwałości. Jak go wykształcić metodą małych kroków
Jak być konserwatystą
Folia Philosophica. Vol. 37
Twórcza aktywność profesjologiczna i profesjonalna seniorów polskich
Rysa na tafli
Trening kreatywności. Podręcznik dla pedagogów, psychologów i trenerów grupowych. Wydanie II poszerzone
Filomit. Esej o słowie, którego nie było
Dzieła. Tom 2