of 173
Kepusie

KepusieWydawnictwo:
 
Data publikacji: Nov. 29, 2010

Język: polski

Liczba stron: 173

ISBN:: 9788362041282

Opis książki:

Innowacyjna opowieść o klanie zmutowanych kotów, chodzących na dwóch łapach, które mają twarze, ręce i nogi, a zamiast ogona kucyk. Są bardzo mocno zaawansowane w rozwoju nauki i techniki.
Historia Kepusiów zaczyna się tak naprawdę w momencie, kiedy główny astronom, Kropek, odkrywa, że jedno ze słońc obiegających planetę Kepusiów Koto niebezpiecznie zbliża się do tej planety, by w efekcie zderzyć się z nią i zniszczyć ją bezpowrotnie. Postanowiono się ewakuować i szukać we wszechświecie innej planety, przyjaznej i podobnej do Koto.
Zanim wszyscy wyruszymy razem z bohaterami w ich międzygalaktyczną podróż, poznajemy po kolei postacie odgrywające najważniejsze role w społeczności planety. Kepusie są kotami o niezwykłych kolorach, które autor z takim upodobaniem opisał. Wszystkie kepusie robią to, co lubią, i takie też wykonują zawody. Dożywają kilkuset lat.
Po wyruszeniu w kosmos spotykają różne planety, które w pierwszej chwili uważają za przyjazne, i przeróżne formy życia czy cywilizacje. Niektóre bardziej zaawansowane techniczne, inne przeciwnie — o wiele mniej. Opisy ich są bardzo barwne i momentami zaskakujące, co rozbudza wyobraźnię czytelnika. Po wielu przygodach i perypetiach nasi bohaterowie znajdują wreszcie swoją planetę o nazwie Wena. Już po kolonizacji jednego z kontynentów tej planety czeka na nich jednak niespodzianka, z którą muszą się jeszcze zmierzyć, zanim pożegnamy się z tymi przesympatycznymi bohaterami znanym zakończeniem: „I żyli długo i szczęśliwie”.

Original title https://poczytajto.pl/kepusie-adrian-widram.html

Director

Wydawnictwo:

Udostępnione0

Podobne publikacje:

Grobowiec tyrana
Detektywi z klasztornego wzgórza
Cinder i Ella
Bad Boy s Girl 4
Nie wywołuj wilka z lasu. Gdzie Diabeł mówi dobranoc. Tom II
Jezioro łabędzie
Bad Boy s Girl
Klub latających ciotek
Dziewczynka, która wypiła księżyc
The Headswoman
Córka Królowej Oceanu
The King in Check