of 284
Neospirytyzm i pseudopsychologie

Neospirytyzm i pseudopsychologieWydawnictwo:
 
Data publikacji: Jul. 13, 2012

Język: polski

Liczba stron: 284

ISBN:: 9788375954357

Opis książki:

Najnowsza pozycja o. Aleksandra Posackiego zawiera bardzo szeroką panoramę współczesnych praktyk z pogranicza psychologii i terapii, które mogą być nową formą spirytyzmu i nieść z sobą poważne zagrożenie duchowe. W tej interesującej pozycji między innym przeczytamy o: historii i początkach spirytyzmu, o channelingu,  powieściach Paulo Coelho, o Danie Brownie, o Harrym Potterze, o mandze, o szamanizmie i pogańskich kultach, wschodnich technikach walki, myśleniu pozytywnym, wampirach, wilkołach, UFO, transie, transkomunikacji, kulturze psychodelicznej, muzyce techno, gotyckim rocku, jungizmie, metodzie Silvy, gnozie, synkretyzmie religijnym, NLP, metodzie Berta Helligera, terapii Gestalt, hipnozie, homeopatii, technikach holistycznych, jodze, medytacji transcendentalnej.
Neospirytyzm to – mówiąc ogólnie – rozmaite nowe formy spirytyzmu. Chodzi tu o kontakty z duchami, najczęściej ze złymi duchami w rozumieniu chrześcijańskim. Liczne formy neospirytyzmu ukrywają się za nowomową sztucznego języka psychologii czy terapii ciała. Odwołują się do pojęcia energii, która choć pozostaje rzekomo bezosobowa, to jest mądra i wszechmocna. Odwołują się do siły umysłu czy nieskończonego potencjału ludzkiego mózgu, które jednak często uaktywniają się przy pomocy duchów, świadomie lub nieświadomie przywoływanych.
 
Wyznawcy tych teorii czy praktyk nie zawsze zdają sobie z tego faktu sprawę albo odkrywają mechanizmy spirytystyczne już po czasie, szczególnie wtedy gdy nawracają się na chrześcijaństwo lub przechodzą modlitwę o uwolnienie. W każdej sprawie ważnej – trzeba zachować szczególną ostrożność. Dlatego zwracam tu uwagę na aspekty zwykle niedostrzegane, a zwłaszcza niedoceniane, w epoce ogłupienia ludzi zaszczepionym myśli europejskiej właśnie w okresie oświecenia, który w pewnym sensie stał się okresem duchowej ciemności i dezorientacji.(fragment książki)O. prof. Aleksander Posacki SJ – katolicki teolog i filozof, specjalista z zakresu  demonologii, okultyzmu i ezoteryzmu, teologii duchowości, prądów duchowych i sekt. Autor wielu książek i publikacji, rekolekcjonista, duszpasterz. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w Polsce i za granicą.

Original title https://poczytajto.pl/neospirytyzm-i-pseudopsychologie-aleksander-posacki.html

Director

Wydawnictwo:

Udostępnione0

Podobne publikacje:

Czemu on Cię okłamuje? Jak rozpoznać i zdemaskować męskie łgarstwa
Rozmowy męsko-męskie, czyli jak odnaleźć w sobie prawdziwego mężczyznę
Recepta na dorastanie. Wychowaj dziecko na szczęśliwego nastolatka
Kronos 4/2016. Teoekonomika
Kreatywność. Mózg w dobie innowacji
Religia techniki. Boskość człowieka i duch wynalazczości
Sztuka wojny w uwodzeniu kobiet. Mądrość mistrza Sun Tzu w służbie podrywu
Piękno ludzkiej duszy
Magia i mitologia psychologii
Ho oponopono. Wprowadzanie wewnętrznej harmonii
Cienie pod czerwoną skałą. Eseje o literaturze
Czerpiąc ze źródła. Wykorzystaj Prawo Przyciągania, by osiągnąć bogactwo i szczęście