of 156
Od chrztu do zmartwychwstania. O życiu chrześcijanina

Od chrztu do zmartwychwstania. O życiu chrześcijaninaWydawnictwo:
 
Data publikacji: Sep. 21, 2011

Język: polski

Liczba stron: 156

ISBN:: 9788374824538

Opis książki:

Znany wszystkim z programu Ziarno biskup przekazuje swoją wizję chrześcijańskiego życia. W sposób szczery i otwarty, z właściwym sobie ciepłem i poczuciem humoru mówi o tym, co nurtuje współczesnych chrześcijan.
Książka to wywiad-rzeka, w którym ks. bp Antoni Długosz opowiada o realiach życia chrześcijańskiego. Z właściwym sobie ciepłem i poczuciem humoru, szczerze i otwarcie podejmuje różnorodną tematykę nurtującą współczesnego człowieka. Począwszy od chrztu i wychowania dzieci, poprzez takie kwestie jak: prywatne objawienia, grupy charyzmatyczne, ograniczenia szkolnej katechezy, celibat, kapłaństwo kobiet, codzienne obowiązki biskupa, kobiety w życiu biskupa, małżeństwo, seks i in vitro, a skończywszy na narkomanach, chorych, umierających i… radosnym chrześcijaństwie. Bp Długosz nie uchyla się od odpowiedzi na najtrudniejsze nawet pytania, które sami często sobie stawiamy.
Autor książki jest znany przede wszystkim z programu telewizyjnego dla dzieci Ziarno – w którym od wielu lat opowiada o Panu Jezusie, bawi się z najmłodszymi, śpiewa, a nawet tańczy. Jest wykładowcą katechetyki w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie, duszpasterzem narkomanów i niepełnosprawnych. W 2007 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Original title https://poczytajto.pl/od-chrztu-do-zmartwychwstania-o-zyciu-chrzescijanina-bp-antoni-dlugosz.html

Director

Wydawnictwo:

Udostępnione0

Podobne publikacje:

Sobibór
Strzępy pamięci
Encyklika Ojca Świętego bł. Jana Pawła II DOMINUM ET VIVIFICANTEM
Życie Anny Walentynowicz
Krótka piłka
CIA. Tajna wojna Ameryki
Snajperzy. Najniebezpieczniejsi zabójcy w historii.
Karawana kryzysu. Za kulisami przemysłu pomocy humanitarnej
Kultura kosmitów
Jak żyć szczęśliwie w innym kraju
Syrop z piołunu. Wygnani w akcji Wisła
W Ziemi Świętej