of 300
Samemu Bogu chwała

Samemu Bogu chwała


Kategoria:

Wydawnictwo:
 
Data publikacji: Apr. 01, 2014

Język: polski

Liczba stron: 300

ISBN:: 9788393887149

Opis książki:


Przez Europę przetoczył się Dżihad, niszcząc wszystko na swojej drodze. Na gruzach starego świata powstał nowy, w którym władza przeszła w ręce Kościoła. W każdym większym mieście Europy powstała Katedra, z której władzę nad duszami zwykłych ludzi sprawuje patriarcha. Jednak nie wszyscy się na to godzą.
Młody oficer paryskiej Gwardii, elitarnego oddziału Kościoła, zostaje wbrew swojej woli wplątany w walkę pomiędzy potężnymi siłami, o których istnieniu nie miał nawet pojęcia. Wciągnięty w sam środek historii, odkrywa szokującą prawdę o sobie i swojej rodzinie.
’Samemu Bogu chwała' to druga po 'Rydwanie Bogów' powieść Aleksandra Kowarza. Tym razem autor zabierze czytelnika w podróż do świata, w którym historia potoczyła się inaczej.
 
 
W „Samemu Bogu chwała” motywy przeplatają się niczym w najlepszych książkach z „tłem” religijnym. I oczywiście nie brakuje wartkiej akcji, wielkich tajemnic ukrywanych przez Kościół, wrogich zakonów i wielowiekowej walki o władzę. Można odnaleźć coś z Dana Browna i Jacka Piekary, jednak autor raczej starał się wyznaczyć nowy trendy. Zaskakują kreacje bohaterów i zakończenie… Postacie nie są ani na wskroś dobre, ani złe (no może poza jedną) i ciężko kogokolwiek polubić lub znienawidzić. Każda z nich ma bowiem swoje racje.
 
 
– Michał Mazik, wiadomości 24.pl
 
 
’Samemu Bogu chwała' to wyjątkowo udana powieść, która przykuwa ciekawymi niejednoznacznymi postaciami, wartką akcją, wypełnioną tajemnicami, mrocznym światem wykreowanym na kartach powieści. Autor przedstawia swoją wersję odwiecznej walki o władzę i poszukiwania prawdy. Sprytnie kluczy i splata różne wątki, by w momencie gdy czytelnik jest już przekonany, że rozgryzł fabułę, rozwikłał tajemnice, pokazać mu iż jest w błędzie. I to zakończenie! Zaskakujące, inne niż się spodziewałam, a nawet obawiałam. Dla mnie – idealne.
– Edyta Dombrowicka, zapiskispodpoduszki.blogspot.com

Original title https://poczytajto.pl/samemu-bogu-chwala-aleksander-kowarz.html

Director

Wydawnictwo:

Udostępnione0

Podobne publikacje:

Ukojenie
Mroczna księga
Czysty ogień
Arneb. Synteza nadprzestrzeni
Siellandia. Tom 3. Poszukiwania
Miasto Kości
Dystrykt Warszawa
Hybryda
Zabójczyni i Czerwona Pustynia. Szklany Tron. Opowieść II
Krótki szczęśliwy żywot brązowego oksforda
Na skraju jutra
Epopeja. Legendy fantasy