of 308
Umowy gospodarcze w przykładach i wzorach

Umowy gospodarcze w przykładach i wzorach


Kategoria:

Wydawnictwo:
 
Język: polski

Liczba stron: 308

ISBN:: 9788381281737

Opis książki:

Książka w sposób zwięzły, syntetyczny i uwzględniający specyfikę wymagań egzaminu zawodowego dostarcza informacji z zakresu profesjonalnego sporządzania umów w sprawach gospodarczych.
Stanowi przewodnik po tym, w jaki sposób, krok po kroku, samodzielnie przygotować umowę. Zawiera wyjaśnienie najważniejszych kwestii teoretycznych, wskazanie podstaw prawnych poszczególnych elementów umowy oraz praktyczne porady, niezbędne do prawidłowego sporządzenia umowy. Atutem książki jest duża liczba przykładów oraz wyciąg niezbędnych przepisów.
W publikacji zwrócono również uwagę na najczęściej popełniane błędy i wskazano sposoby ich uniknięcia.
Niniejsza publikacja przyda się jako wskazówka, jak dostosować praktyczną wiedzę do specyfiki egzaminu. Z kolei dla tych, którzy w swojej praktyce nie sporządzali dotychczas takich umów, jest to często najtrudniejsza część egzaminu zawodowego. Niech to jednak nikogo nie deprymuje, ponieważ odpowiednia metoda nauki pozwala na wyćwiczenie umiejętności samodzielnego formułowania poszczególnych postanowień umownych, a następnie całej umowy. Niniejsza książka stanowi przewodnik po tym, w jaki sposób, krok po kroku przygotować umowę.
Atutem książki jest duża liczba przykładów, zawierających gotowe wzory klauzul umownych. Ponadto wyodrębniono w publikacji najważniejsze kwestie merytoryczne, oznaczone jako 'pamiętaj', oraz praktyczne porady na potrzeby egzaminu oznaczone jako 'wskazówka'.
Książka wypełnia pustkę na rynku, bowiem jest publikacją  zaprojektowaną na potrzeby przygotowania do egzaminu z prawa gospodarczego: jest zwięzła, syntetyczna i uwzględnia specyfikę wymagań egzaminacyjnych. Nie trzeba zatem studiować kilkusetstronicowych monografii i wzorów umów – wystarczy zakupić książkę gdzie zawarto przykładowe postanowienia umowne, notatki, tabele i grafy, celem uporządkowania zgromadzonej wiedzy.

Original title https://poczytajto.pl/umowy-gospodarcze-w-przykladach-i-wzorach-agnieszka-kurczuk-samodulska.html

Director

Wydawnictwo:

Udostępnione0

Podobne publikacje:

Nowe prawo dla przedsiębiorców
Białe certyfikaty i świadectwa efektywności energetycznej w UE
Pozyskiwanie zleceniodawców – jak ich skutecznie sprawdzić i zapobiec oszustwom
Kary porządkowe na produkcji
Apelacje karne. Zagadnienia praktyczne, akta i kazusy. Wydanie 4
Kontraktowanie świadczeń przez NFZ
Niemajątkowe wartości życia rodzinnego w polskim prawie cywilnym
Podatki w farmacji w latach 2008–2013. Wydanie 1
Kartoteka płatnika w programie Płatnik 10.01.001
Prawo podatkowe. Wydanie 4
Prawo handlowe i gospodarcze. Pytania. Kazusy. Tablice. Testy. Wydanie 3
O prawie administracyjnym i administracji. Refleksje. Księga jubileuszowa dedykowana Profesor Małgorzacie Stahl